portal osiedli, dzielnic i miast

Plewiska Brzozowy Gaj - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Brzozowy Gaj - sprawy osiedlowe » Forum » Start
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Start

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Dawid8500 
   

Początkujacy


Wiek: 38
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:05
Posty: 7
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 20, 2015 11:50    Temat postu: Start

Witam.Chyba jestem tu pierwszym forumowiczem Brzozowego Gaju na południowej. Mam cichą nadzieję, że zaczniecie się szybko rejestrować aby rozmawiać na tematy związane z naszym przyszłym miejscem zamieszkania.
Do zobaczenia, usłyszenia, spisania SmileDawid
Bagera 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Kwi 27, 2015 11:38
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 11:57    Temat postu: Re: Start

Hej
Ja już się nie mogę doczekać. Byłam wczoraj zobaczyć postęp prac i budynek gdzie jest moje mieszkanie jest już prawie skończony, ponoć kładą posadzki, montują kanalizę. Na koniec czerwca ma być gotoweSmile
Dawid8500 
   

Początkujacy


Wiek: 38
Dołączył: Wto Sty 20, 2015 11:05
Posty: 7
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Maj 06, 2015 15:25    Temat postu: Re: Start

Dzwoniłem do kierowniczki budowy i też mam informację , że są na etapie wylewania posadzki , elektryk był już 2 tygodnie temu (wiem bo prosiłem o dodatkowy kinkiet w salonie) więc wszystko idzie planowo. Prace idą pełną parą. A odbiór realny kiedy będzie jak myślisz?decyzja na użytkowanie musi się uprawomocnić a to pewnie z 2 miesiące. Ja wstępnie fachowców mam na październik ..
Bagera 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Kwi 27, 2015 11:38
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2015 12:10    Temat postu: Re: Start

My nadal czekamy, wcześniej mieliśmy informację, że pod koniec sierpnia będzie można odebrać klucze, ale jak dzwoniliśmy tydzień temu to jeszcze nie byli gotowi. Według aktu notarialnego maja czas do końca listopada.
Przemek00 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Wrz 21, 2015 23:39
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 23:49    Temat postu: Re: Start

Witam potencjalnych sąsiadów .Rozmawiałem w zeszłym tygodniu z kierowniczką i otrzymałem informację, iż aktualnie montowane są liczniki przez energetykę i proces ten powinien być zakończony w tym tygodniu. Podobno muszą jeszcze dociągnąć gaz i podobno ma to być wykonane do końca września. Zobaczymy, bądźmy dobrej myśli.
Bagera 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Kwi 27, 2015 11:38
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 11:08    Temat postu: Re: Start

Jutro odbieramy klucze - a przynajmniej taką mamy nadzieję. Wynajęliśmy firmę do odbioru mieszkania, dam znać jutro co i jakSmile
Przemek00 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Wrz 21, 2015 23:39
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 21:43    Temat postu: Re: Start

Dobre wieści Very Happy. W takim razie czekamy na informacje, czy wszystko przebiegło pomyślnie.

PS. Właśnie zastanawiałem się czy wynająć tego typu firmę. Zobaczymy czy coś ciekawego znajdą.
Bagera 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Kwi 27, 2015 11:38
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 13:48    Temat postu: Re: Start

Właśnie wróciliśmy z odbioru. Wynajęliśmy firmę zajmującą się odbiorem technicznym, finalnie kluczy nie odebraliśmy. Mieszkanie jest bardzo ładne i pewnie gdybyśmy byli sami nie mielibyśmy uwag. Fachowiec znalazł ich jednak kilka. Brak pionów na ścianach, kątów prostych, poziomów -odchylenia na posadzce były nawet do 2 cm. Brak wymaganego spadku na balkonie. Brak pionu na drzwiach wejściowych i pomiędzy dwoma pokojami. Porysowany parapet, okno balkonowe, porysowane ościeżnice okienne. Nie uszczelniona wentylacja w kuchni, narożniki grzejników obite, wszystkie okna do wyregulowania, klej na oknach do usunięcia i w jednej futrynie było widoczne uzbrojenie. Nasz Pan powiedział, że to nie są DUŻE rzeczy do poprawki i że generalnie jest ok i ładnie. W związku z tym, że nie mamy "noża na gardle" nie podpisaliśmy odbioru. Pewnie teraz klucze dostaniemy jako ostatni, ale trudno. Gazu jeszcze nie mają podłączonego - ma być dopiero za jakieś 2-3 tygodnie przyłączony.

A Wy kiedy odbieracie? Jeśli mogę Wam poradzić to weźcie kogoś do odbioru, jak wiem, że to 250zł, ale moim zdaniem warto.
Przemek00 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Wrz 21, 2015 23:39
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 22:26    Temat postu: Re: Start

Dzięki za informacje.


Powiedzieli Ci może ile szacunkowo mogą zająć poprawki?

Możesz udostępnić kontakt do tej firmy?

Planowałbym przynajmniej w tym tygodniu zweryfikować mieszkanie z tą firmą, aczkolwiek zależy to od wolnych terminów, firmy i Kierowniczki.
Bagera 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Kwi 27, 2015 11:38
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 30, 2015 9:42    Temat postu: Re: Start

Jasne, Krzysztof Gawrysiak 784 930 185. Co do poprawek hmm....tu zaczyna się problem. Pajo bardzo chciało abyśmy odebrali te klucze i spisali protokół rzeczy do poprawki. Ale to pojawiły się nieścisłości. Kierowniczka budowy powiedziała, że spiszemy protokół, wyślemy te rzeczy do poprawki do działu reklamacji i że my będziemy się umawiać z ekipą na poprawę tych rzeczy. Na nasze oburzenie, że dlaczego my się mamy z kimś umawiać i tracić czas skoro to oni dali ciała, Pani z biura sprzedaży powiedziała, że to oczywiście oni się będą umawiać z tą ekipą. I że co prawda odbierzemy klucze ale oni też będą musieli mieć jeszcze swój komplet. Nie chcieliśmy się na to zgodzić, więc Panie się trochę obraziły, a Pani kierowniczka budowy powiedziała, że w takim razie oni nie wiedzą jak to zrobić skoro nie chcemy odebrać kluczy, że nie wiedza kiedy to poprawią i że nie będzie się z jednymi ludźmi umawiała po pięć razy na odbiór jednego mieszkania. Dlatego spodziewamy się, że jako jedni z ostatnich będziemy mogli odebrać klucze. Mam tylko nadzieję, że nie będzie tak, że tego 30.11 wejdziemy i okaże się, że nie zrobili poprawek.

Mam nadzieję, że u Was będzie lepiej, najbardziej wkurzające jest to, że takie rzeczy jak piony, poziomy i kąty proste powinny być przez nich sprawdzone wcześniej, tak samo jak stwierdzenie, że wiedzą, że we wszystkich mieszkaniach okna są do regulacji - to skoro o tym wiedzą, nie mogą tego zrobić przed oddaniem mieszkania???
jastrzab 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Wrz 30, 2015 11:24
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 30, 2015 11:27    Temat postu: Re: Start

Witam,
ja mam odbiór jutro, czy fachowiec mierzył metraż mieszkania? Jeśli tak to były jakies różncie?
Bagera 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Kwi 27, 2015 11:38
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 30, 2015 14:51    Temat postu: Re: Start

Hej
Tak, różnice były ale jakieś niewielkie. Cale mieszkanie miało mieć 50,91 ma 51,13 czy jakoś tak.

Daj znać jak Twoje mieszkanko.
Ranker 
   

Zaglądajacy


Wiek: 35
Dołączył: Śro Wrz 30, 2015 17:48
Posty: 11
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 30, 2015 17:55    Temat postu: Re: Start

Witam wszystkich!
Jestem Darek i dzisiaj odebrałem klucze do mieszkania Wink. Generalnie wszystko ok. Nie widziałem niczego niepokojącego, chociaż fachowiec pewnie znalazłby parę rzeczy do poprawy. Zależy mi na czasie, więc przyjąłem klucze. Okna faktycznie trzeba wyregulować, ale to już ze mną będą się kontaktować kiedy to będą robić.
Bagera 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Kwi 27, 2015 11:38
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 9:44    Temat postu: Re: Start

Hej
a możesz zdradzić w którym budynku masz mieszkanie? Nasze jest w tym drugim, gdzie jest biuro sprzedaży na 1 piętrze. Sprawdzałeś parapety? My na jednym mieliśmy sporą rysę i na jednej ramie okiennej wyrytą literkę A. Dasz znać jak będzie podłączony gaz?
jastrzab 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Wrz 30, 2015 11:24
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 12:45    Temat postu: Re: Start

Hej,
miałem w tym samym budynku co Ty. Wad było sporo ok 2 strony, choć nie było nic bardzo poważnego. Brak kątów, pionów, nie wyreulowane okna, porysane okna, ramy okien (tak w ogole to bardzo brudne i niewiele było widać), parapet przy balkonie, kominy wentylacyjne nieszczelne, i krzywe.
Nie odebrałem mieszkania, co wywołało złość kierowniczki. NIe było zadnego protokołu, nic nie podpisałem. Uwagi spisywalismy sami i zastanawiam się co dalej? Bo dowiedziałem sie ze jak nie odbiore teraz to dopiero na koniec roku. Najlepsze jest to że kolega również chciał odebrać swoje i wady te same. Też nie odebrał.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama